Hizmetlerimiz

Rutin Muayeneler

Kliniğimize gelen hastalarımıza rutin olarak genel muayene yapılmaktadır. Bu sayede bizler hastalarımızı daha iyi tanımaktayız ve onlarda bize ve muayene prosedürüne alışmaktalar. Rutin Genel muayeneler özellikle genç ve yaşlı hayvanların sağlık kontrolleri açısından çok büyük önem taşımaktadır. 

Koruyucu Hekimlik

Veteriner Hekimlikte aşılama ve parazitlerle mücadele uygulamaları çok büyük önem taşımaktadır. Aşı uygulmaları düzenli yapılan hayvanlar bir çok öldürücü hastalıktan korunmuş olur. Paraziter ilaç uygulamaları küçük dostlarımızın sağlığı kadar onlarla birlikte yaşayan kişilerin sağlığı açısından da büyük önem taşır. Dostlarımızın aşılama ve anti-paraziter ilaçlama tarihleri kliniğimizde takip edilmekte ve sizlere uygulama zamanları hatırlatılmaktadır. 

Mikroçip Uygulaması ve Kuduz Titrasyon Testi

Avrupa Birliği üyesi ülkelere seyahat edecek kedi ve köpeklerin Kuduz aşı uygulamasını takiben en erken 30 gün sonra kanları alınarak kuduz titrasyon testi yapılması zorunludur. Titrasyon testi yapılan hayvanlar testten ancak üç ay sonra Türkiye'den çıkış yapabilirler. Kliniğimizde mikroçip uygulaması yurt dışına çıkacak olan ve evden kaçma riski olan hayvanlara acısız bir şekilde uygulanmaktadır. 

Dermatoloji 

Hayvanlarda görülen deri problemleri çoğu zaman kendi başına hastalık olmaktan çok başka hastalıkların belirtisi olarak ortaya çıkar bu yüzden dermatolojik hastalıklarda teşhis çoğu zaman zor, tedavi ise zorlayıcı ve zaman alıcı olmaktadır. Kliniğimizde dermatolojik vakaların teşhisinde detaylı inceleme uygulanmakta gerek görüldüğünde 92 alerjene karşı yapılan Alerji Testi yapılmaktadır.

Diş ve Diş Eti Hastalıkları

Ağız ve diş hastalıkları kedi ve köpekler için hayati risk taşıyan hastalıklar arasında önemli bir yer tutmaktadır. Dişlerde plak ve taş (tartar) oluşumu zamanla diş çürükleri, diş eti hastalıkları, diş kayıpları ve daha da önemlisi ağızda üreyen ve hastalık oluşturan çeşitli bakterilerin vücuda yayılması ile kalp, böbrek, karaciğer sorunlarına yol açmaktadır. Diş taşlarının diş hekimliğine özel aletler kullanarak, diş minesine zarar vermeden temizlenmesi gerekir. Kliniğimizde bu işlem yüksek frekanslı ultrasonik titreşimler ile diş taşlarını parçalayan cavitron cihazıyla yapılmakta ve daha sonra mikro motorlu scaler ile dişler cilalanmaktadır. Aynı zamanda veteriner diş hekimliğinin olmazsa olmazı diş röntgeni kliniğimizde çekilmektedir.

Cerrahi Operasyonlar

Kedi ve köpekler hayatları boyunca çeşitli nedenlerle cerrahi müdahalelere ihtiyaç duyarlar. Kliniğimizde operasyona ait tüm bilgiler ve olası sonuçlar sizlere aktarılır ve yazılı izniniz alınarak operasyon yapılır. Kliniğimizde operasyon aletleri otoklav sterilizasyonu ile sterilize edilir, anestezi protokolleri hayvanın yaşı, sağlık durumu ve uygulanacak cerrahi girişim değerlendirilerek oluşturulur ve uygun enjektabl ajanlar ya da gaz anestezisi ile hasta anesteziye alınır. Operasyon boyunca ve operasyon sonrasında da hayvan hasta başı monitörüne bağlanarak hayati değerleri takip altında tutulur. Yeterli teknik donanıma sahip olan kliniğimizde tüm genel cerrahi ve ortopedik operasyonlar yapılmaktadır.

Laboratuvar

Bir çok hastalığın tedavisinde erken teşhis hayat kurtarmakta ya da yaşam süresini uzatmaktadır. Hastalıkların teşhisinde bize yol gösteren kan, idrar ve dışkı tahlilleri kliniğimiz bünyesinde yapılmaktadır.

Radyoloji

 Radyografi bir çok dahili, ortopedik, diş ve diş eti hastalığının teşhisinde birincil olarak kullanılan yöntemdir. Özellikle cerrahi uygulamalar öncesi ve sonrasında yapılan radyolojik kontroller tedaviyi pekiştirir. Kliniğimizde küçük hayvan pratiğine yönelik Röntgen cihazı mevcuttur ve özel radyografi teknikleri uygulanmaktadır.


Pennhip ve Distraksiyon Radyografisi

Pennhip ve Kalça Distraksiyon Radyografisi özellikle Rotweiller, Alman Çoban Köpeği, Golden Retriever, Labrador Retriever, Saint Bernard, Great Dane gibi büyük ırk köpeklerde genetik olarak görülen Kalça Çıkıklığı (Hip displazi) hastalığının erken teşhisi için uygulanan özel yöntemlerdir. Büyük ırk köpeklerde 3 aylık yaştan itibaren kalça ekleminin gevşeklik derecesi ölçülebilmekte ve gelecekte oluşabilecek problemler için önlemler alınmaktadır.

Acil Müdahale

Acil müdahale gerektiren durumlarda kliniğimiz yeterli teknik ekipman ile hizmet vermektedir. 

Yerinde Bakım ve Müdahale

Herhangi bir nedenle hastalarımızı kliniğe getiremediğinizde biz onların yanına geliyoruz. 

Pet Shop

Kliniğimizde çeşitli profesyonel ve prescription (reçete) kedi ve köpek mamaları bulunmaktadır. Evcil hayvanınızın yaşı, yaşadığı ortam, sağlık durumu, ırkı gibi özellikleri göz önüne alınarak bilgili personelimiz tarafından uygun mama tavsiyesi yapılmaktadır.  
Share by: